Quantcast
Channel: Naujienos - Utenos Krašuonos progimnazija
Viewing all 1461 articles
Browse latest View live

Konstitucijos egzaminas

$
0
0

2018 m. spalio 4 d. vyko Lietuvos Konstitucijos egzamino pirmasis turas, kurį organizavo LR Teisingumo ministerija kartu su egzamino globėja LR Prezidente Dalia Grybauskaite. Konkurso tikslai: skatinti mokinių domėjimąsi savo šalimi ir jos valstybingumu, supažindinti su valstybės simboliais, valstybės organų kompetencijomis, ugdyti mokinių pilietinę savivoką ir pilietiškumą. Dalyviai turėjo atlikti trisdešimties klausimų testą. Į antrąjį etapą, kuris vyks spalio 18 dieną, pateko: Darius Zagrebaitis (7b), Dominykas Žvirblis (8a). Sveikiname!

Istorijos mokytoja Dalia Dindienė


Kviečiame dalyvauti konkurse!

Apdovanotos Krašuonos progimnazijos mokytojos

$
0
0

2018 m. spalio 4 dieną Utenos kultūros centre vyko muzikinis vakaras mokytojams „Baltoji paukštė“. Šio renginio metu Utenos rajono savivaldybės meras Alvydas Katinas padėkomis apdovanojo 3 kūrybiškas, iniciatyvias, novatoriškas mūsų progimnazijos pedagoges: informacinių technologijų mokytoją metodininkę Jolantą Baronienę, dailės mokytoją ekspertę Dalią Puodžiukienę ir anglų kalbos vyr. mokytoją Gritą Morkienę. Tai mokytojos, pas kurias norėtų mokytis kiekvienas mokinys.

 

 

 

Kitokios pamokos su viešnia iš Tatarstano

$
0
0

2018 m. spalio 9 d. anglų kalbos mokytojos Zitos Stankevičės kvietimu mūsų progimnazijoje lankėsi šiuo metu Utenos M. ir A. Miškinių bibliotekoje savanoriaujanti Almira Nizamova iš Tatarstano respublikos.
7a, 7b ir 8a klasės mokiniai turėjo galimybę sudalyvauti neįprastose, bet labai smagiose ir naudingose anglų kalbos pamokose. Viešnia įdomiai papasakojo apie save, pristatė savo veiklas, siekius, supažindino mokinius su Erasmus+ vykdomais projektais, skirtais savanorystei.
Mokiniai puikiai praleido laiką, taip pat galėjo pasitikrinti savo anglų kalbos žinias, praktiškai pritaikyti turimus įgūdžius. Tikimės, kad tai ne paskutinis Almiros Nizamovos apsilankymas mūsų mokykloje ir jau planuojame kitas veiklas.

Anglų kalbos mokytoja Zita Stankevičė

{besps}2018_2019/2018_10_savanore{/besps}

6b klasėje - jaunasis „mokytojas“

$
0
0

2018 m. spalio 5 d. – Mokytojų dieną – 6b klasėje literatūros pamoką pagal Vytautės Žilinskaitės apsakymą „Robotas ir peteliškė“ vedė 7b klasės mokinys Darius Zagrebaitis. Jis parengė ir šeštokams pristatė robotų evoliuciją - nuo pačių primityviausių iki pačio pažangiausio humanoido „Sophia“. Po vestos pamokos Darius pasidalijo savo mintimis: „Pamokai ruošiausi atsakingai, todėl, manau, man pavyko sudominti jaunesniuosius mokinius. Pamokoje jaučiausi puikiai, kad manęs mokiniai įdėmiai klausė, uždavinėjo įdomius klausimus, pasidalijo savo mintimis... Džiugino, kad jie mandagiai ir kultūringai elgėsi per pamoką. Dėkoju mokytojai, kuri suteikė galimybę man pabūti mokytoju.“

Vijolė Budvytienė, Darius Zagrebaitis

Rudens eilėraščiai bibliotekoje

$
0
0

2018 m. spalio 16 d. 1b klasės mokiniai kartu su mokytoja Jovita Braukiene rinkosi bibliotekoje, kur vyko užsiėmimas „Rudens eilėraščiai“. Mokinukai ir klausėsi lietuvių poetų eilių apie rudenį, ir patys jas skaitė. Nustebino Tautvydas, kuris išraiškingai padeklamavo savarankiškai išmoktą eilėraštį. Visiems puikiai sekėsi atlikti duotą užduotį, o norintys šauniai vaidino pagal poeto G. Patacko eilėraštį „Rugsėjis“.

Bibliotekininkė Laima Kubickienė

{besps}2018_2019/2018_10_biblioteka{/besps}

Edukacinis užsiėmimas Obeliuose

$
0
0

2018 m. spalio 23 d. būrelio „Gimtasis kraštas ir pilietis” nariai lankėsi Laisvės kovų istorijos muziejuje Obeliuose. Sužinojome muziejaus įkūrimo istoriją, o ji tikrai nėra įprasta – visus eksponatus surinko, per sovietinės okupacijos metus išsaugojo ir padovanojo iš Obelių krašto kilęs mokytojas, buvęs partizanas Andrius Dručkus. Muziejaus teritorijoje atstatytame bunkeryje pagilinome žinias apie partizanų gyvenimo sąlygas, veiklą, kasdienybę.

Istorijos mokytoja Dalia Dindienė

{besps}2018_2019/2018_10_laisves_kovu_muziejus{/besps}

Antrokai eksperimentavo knygyne

$
0
0

2018 m. spalio 17 d. 2 a klasės mokiniai ir klasės mokytoja Birutė Pakšienė vyko į Utenos knygyną „Pegasas“, kur vyko pamokėlė tema „Eksperimentai“. Pamokėlę vedė knygyno darbuotoja Asta Rožytė Padvariškienė. Vaikai susipažino su acto, sodos, druskos, krakmolo, vandens savybėmis. Sužinojo, kas vyksta sumaišius šias medžiagas. Aiškinosi, kodėl užpylus jodo lašelį ant daržovių, vaisių ar kitų maisto produktų jie skirtingai patamsėja. Darė išvadą, kad produktai turintys daugiau krakmolo tamsėja ar net juoduoja, o neturintys krakmolo nekeičia spalvos. Visi vaikai turėjo galimybę aktyviai dalyvauti bandymų atlikimo eigoje. Vaikai buvo smalsūs ir žingeidūs. Pilni naujų žinių ir įspūdžių sugrįžo į mokyklą.

Birutė Pakšienė

{besps}2018_2019/2018_10_knygynas{/besps}


Viešnagė pas Giedrių

$
0
0

2018 m. spalio 22 d. 2b ir 4c klasės mokiniai, pasinaudoję kultūros pasu, viešėjo Giedriaus Mazūro keramikos studijoje. Mokiniai susipažino su keramikos degimo būdu Raku. Kiekvienas pradinukas glazūravo indelį. Kol darbeliai buvo degami keramikos degimo kroesnyje, vaikai apžiūrėjo meninko darbus, sodybos teritoriją, maitino ožkas, stebėjo išdidintus gamtos motyvus, susipažino su akustine instaliacija "Aidas".

Rita Rimšelienė

{besps}2018_2019/2018_10_22_pas_giedriu{/besps}

Svečiuose pas beglobius gyvūnus

$
0
0

2018 m. spalio 18 d 5a ir 5b klasių mokiniai kartu su klasių vadovėmis Jolita Šulskiene ir Audrone Tijūnėliene lankėsi Utenos Gyvūnų globos namuose. Ėjo ne tuščiomis: nešė šuniukams ir kačiukams maisto, skanėstų, dubenėlių. O kadangi jau artinasi žiema, ir daug gyvūnėlių gyvena lauke, tai atnešė ir anklodžių. Džiugu buvo matyti, kad vaikai ne tik nešė gyvūnėliams dovanų, bet ir aukojo pinigų.
Mokiniai aplankė gyvūnus, gyvenančius voljeruose, pririštus lauke. Smagiausia buvo kačių kambaryje, kur katės ne tik noriai bendravo su vaikais, bet ir mielai pozavo nuotraukoms.
Gaila, kad tiek daug gyvūnėlių niekam nereikalingi, bet džiugu, kad jie turi nors tokius namus, kur jais pasirūpina, pamaitina.

Penktokės Gustė Galinytė ir Adrija Janaudytė

Turininga edukacinė ekskursija į Vilnių

$
0
0

2018 m. spalio 23 d. 7b ir 8a klasės mokiniai kartu su auklėtojomis Jolanta Baroniene ir Dalia Puodžiukiene vyko į Vilnių, kur dalyvavo edukacinėse integruotose istorijos, dailės, fizikos, verslumo ir IT veiklose. Pirmoji stotelė - pačioje sostinės širdyje stovintis architekto L.S. Gucevičiaus klasicizmo stiliaus šedevras – Vilniaus Katedra. Mokiniai susipažino su pastato istorija ir jos kaita, aplankė barokinę Šv. Kazimiero koplyčią ir paslaptingiausius Katedros požemius, kuriuose apžiūrėjo archeologinius radinius, senuosius palaidojimus, kriptas, karalių mauzoliejų ir vieną iš seniausių freskų Lietuvoje. Istorija slypinti Katedros požemiuose papildė mokinių istorinių žinių bagažą. Paskui lankėmės Lietuvos Banko Pinigų muziejuje, kuriame pasinėrėme į interaktyvią istorijos, geografijos, matematikos ir logikos žinių jūrą. Muziejuje mokiniai sužinojo apie pasaulio pinigų ir bankininkystės istoriją, pinigų atsiradimo būdus, pavadinimų kilmę, apžiūrinėjo įvairius muziejaus eksponatus, patys galėjo nusikalti suvenyrines monetas, pasisverti ypatingomis svarstyklėmis, kurios pagal žmogaus svorį nustato, kiek jis gautų pinigų, jei būtų auksinis, sidabrinis ar platininis. Šiame muziejuje tradicinė ekspozicija puikiai suderinta su šiuolaikinėmis interaktyviomis priemonės, kurios sudaro galimybę lankytojams aktyviai dalyvauti pažinimo procese, naudotis papildomais žinių įgijimo šaltiniais ir priemonėmis: kompiuteriniais terminalais su specialiomis programomis, specialiai orientuota interneto prieiga, teminiais, mokomaisiais ir dokumentiniais filmais. Norintieji galėjo pasitikrinti turimas ekonomikos ir verslumo žinias, dalyvaudami kompiuterinėse viktorinose. Teisingai išsprendę 50% užduočių buvo apdovanoti suvenyriniais banknotais su pačių laimėtojų atvaizdais.
Energetikos ir technikos muziejuje vyko fizikos pamoka „Kaip Tomui įsižiebė lemputė?“ Edukacinės programos metu mokiniai nagrinėjo elektros energijos naudą, fizikinius jos veikimo principus ir kiekvienas pasijautė visai kaip Tomas Edisonas, nes galėjo sukonstruoti savo lemputę. Džiugu, kad visiems puikiai pavyko ir patiko!
Paskui pasivaikščiojome Vilniaus senamiesčio gatvelėmis, grožėjomės įspūdinga architektūra. Išvyka po senamiestį atvėrė naujų erdvių, sužadino norą užsukti į paslaptingus kiemelius, susirasti siauriausią senamiesčio gatvę ar tiesiog užsukti į jaukią ledainę ir prisiminus vasarą suvalgyti gardžių ledų.
Tokios edukacinės kelionės mokiniams suteikia daug vertingų žinių, smagių emocijų ir ilgam išlieka jų atmintyje.

Jolanta Baronienė ir Dalia Puodžiukienė

Helovynas 2018

$
0
0

{besps}2018_2019/2018_10_25_helovynas{/besps}

Savanoriai „Maisto banko“ akcijoje

$
0
0

Atkurtos Lietuvos Šimtmečiui dedikuotoje rudens „Maisto banko“ akcijoje savanoriškai dirbo 23 Utenos Krašuonos progimnazijos mokiniai. Jie parduotuvėje „Lidl“ kvietė pirkėjus nupirkti ir paaukoti ilgai negendančio maisto nepasiturintiems žmonėms. Progimnazijos savanoriai paramą maistu rinko su VšĮ „Sveikatą į namus“ (direktorė Severina Jurgelėnienė).
Dėkoju Lukui Čepaičiui (5a), Ugniui Čepaičiui (5a), Emilijui Jakštui (5a), Armandui Bogorodskiui (5a), Justei Bernotaitei (5a), Gustei Galinytei (5a), Viktorijai Petruokaitei (5a), Astijai Balaišaitei (6a), Emilijai Kanapkaitei (6a), Gabijai Stasiūnaitei (6a), Živilei Kviklytei (6b), Eimantui Gruodžiui (7a), Šarūnui Gromavičiui (7a), Saimonui Balčiui (7a), Evelinai Vizbaraitei (7a), Medai Žibėnaitei (7a), Nikoletai Andriuškevičiūtei (7c), Rugilei Blažytei (7c), Ramintai Januškevičiūtei (7c), Sonatai Lamauskaitei (7c), Karolinai Maniušytei (7c), Erikai Kriščiūnaitei (8a), Juditai Pundziūtei (8a) už geranorišką, prasmingą ir vertą pagarbos darbą, kuris skaidrina vargingiau gyvenančių šeimų kasdienybę.

Socialinė pedagogė Violeta Vaičiūnienė

Tarptautinis ERASMUS+ projektas mūsų progimnazijoje

$
0
0

Šiais metais mūsų progimnazija įsitraukė į ERASMUS+ programos bendrojo ugdymo strateginių partnerysčių projektą „Pasiruošk, dėmesio, pirmyn į 2020-uosius!“, remiantis gerosios patirties mainais. Projekto tikslas – skatinti sporto kultūrą ir praktiką, taip pat atkreipti švietimo bendruomenių dėmesį į Europos Sąjungos piliečių ir olimpines vertybes. Šis projektas skatina nagrinėti bei savo gyvenime pritaikyti bendras sporto ir Europos vertybes. Projektas skirtas išmokti gyventi kartu, bendradarbiauti, įveikti save, plėtoti santykius su kitais žmonėmis bei būti aktyviais!
Į projektą įsitraukė šešios šalys: projekto koordinatorė – Prancūzija, Graikija, Italija, Ispanija, Lenkija ir Lietuva. Šių šešių Europos šalių mokyklos nusprendė susiburti ERASMUS+ strateginei partnerystei ir bendradarbiauti sporto ir olimpizmo srityje. Projekto metu mokiniai ugdysis olimpines vertybes, mokysis jomis grįsti savo elgesį ir veiklą, susipažins su Olimpinių bei Paraolimpinių Žaidynių istorija, šalių partnerių kultūriniu , socialiniu gyvenimu, mokysis apie įvairius sportinius žaidimus ir išbandys juos praktiškai, taip pat ugdysis gebėjimą tolerantiškai bendrauti ir bendradarbiauti.
Šiuo metu projekto koordinatorė Utenos Krašuonos progimnazijoje Grita Morkienė (anglų k. vyresnioji mokytoja) organizuoja įvairias veiklas, kurios padeda pasiruošti pirmam partnerių susitikimui Prancūzijoje. Jau lapkričio 10 dieną mūsų progimnazijos delegacija, kurią sudaro 4 mokytojai ir 4 mokiniai išskrenda į Prancūzijos miestą Riomą, kuriame ir įvyks pirmasis visų šalių partnerių susitikimas.
Linkime daug kūrybinių minčių, idėjų bei gero skrydžio į Prancūziją!

Parengė Daiva Rimšienė

Pasiruošt, dėmesio, pirmyn į 2020 - uosius!

$
0
0

Šiuo metu mūsų progimnazijoje intensyviai vyksta pasiruošimas pirmąjąm mokomajam vizitui į Prancūziją pagal progimnazijoje vykdomą ERASMUS+ programos bendrojo ugdymo strateginių partnerysčių projektą „Pasiruošt, dėmesio, pirmyn į 2020 - uosius!“.  Vyksta daug pasirengimo darbų, o viena iš svarbiausių užduočių buvo sukurti mokyklos talismaną ir plakatą.
Mokiniai piešė jų įsivaizduojamą talismaną, susijusį su mokykla. Iš daugelio nuostabių kūrinių buvo atrinktas vėžliukas. Tokį pasirinkimą lėmė ir tas faktas, kad mokykloje yra auginama keletas vėžlių. Pagal mokinio piešinį buvo numegztas vėžliukas, kuris kaip mūsų progimnazijos simbolis ir talismanas, keliaus į visas šalis, kurios dalyvauja šiame projekte.
Taip pat pasitelkus vaikų idėjas bei pasikvietus į pagalbą informacinių technologijų mokytoją Jolantą Baronienę bei dailės mokytoją Dalią Puodžiukienę buvo sukurtas plakatas, atspindintis projekto temą.

Daiva Rimšienė


Pyragų dieną surinktos lėšos - „Išsipildymo akcijai”

$
0
0

Yra tokia graži tradicija lapkričio mėnesį švęsti Pyragų dieną. Tai TV3 televizijos ir SEB banko inicijuotas „Išsipildymo akcijos“ paramos projektas. Akcijos tikslas - dalintis ir padėti įgyvendinti vaikų svajones.
2018 m. lapkričio 8 d. Pyragų diena pirmą kartą buvo švenčiama ir mūsų mokykloje. Šią gražią akciją inicijavo 5a klasė ir pakvietė 5b ir 5c klasių mokinius, jų tėvelius bei klasių vadoves prisidėti savo keptais pyragais, keksiukais, tortais, sausainiais prie akcijos. Puiku, kad į šią akciją aktyviai įsitraukė ir kitų klasių mokiniai bei mokytojai. Tądien tiek mokytojai, tiek mokiniai ir jų tėveliai, kiti mokyklos bendruomenės nariai turėjo galimybę ne tik paskanauti pyragų, bet ir atlikti prasmingą misiją – paaukoti pinigų tiems, kuriems mūsų pagalbos reikia labiausiai. Džiugu, kad šis renginys susilaukė didelio pasisekimo. Tai tik įrodo, jog mokykloje auga pilietiški, geranoriški ir solidarūs mokiniai.
Paaukota 311 eurų, kurie bus skirti vaiko sveikatos gerinimui.
Visiems tariame nuoširdžiausią ačiū!

5a klasės vadovė Audronė Tijūnėlienė

{besps}2018_2019/2018_11_08_pyragu_diena{/besps}

Rajoninės pradinukų kvadrato varžybos

$
0
0

2018 m. lapkričio 7 d. vyko Utenos miesto mokyklų pradinių klasių mokinių kvadrato varžybos, skirtos DSC taurei laimėti. Jose puikiai varžybas pradėję ir tik paskutinių rungtynių paskutinę sekundę išvengę pratęsimo II – ąją vietą iškovojo mūsų mokyklos pradinukai. Šios varžybos dar kartą įrodė posakį ,,kamuolys apvalus“ ir, kad labai daug sporte priklauso nuo sėkmės. Sveikiname mokyklos komandą: Kristiną Danilovaitę 3b, Elingą Jankauskaitę 4a, Tilę Michailovaitę 4a, Simoną Saplinskaitę 4a, Urtę Žigelytę 4a, Airą Strelčiūnaitę 4c, Ugnių Šlepiką 4a, Justiną Vaitkų 4a, Vakarį Zizirską 4a, Airidą Židonį 4a, Normantą Juršį 4c, Denisą Svinsickij 4c.

I.Janaščienė, A.Kazlauskienė

{besps}2018_2019/2018_11_kvadratas{/besps}

Septintokai metė iššūkį!

$
0
0

2018 m. lapkričio 12 d. progimnazijoje metėme iššūkį ir dalyvavome šimtmečio programavimo valandoje. Prezentacijos metu mentoriai pasakojo apie galimybes ir įvairiausias roles technologijų industrijoje. Tipi vadovė ir programuotoja Aurelija Urbanavičiūtė pristatė ateities profesijas, išmanius įrenginius, sukurtus Lietuvoje. Dizaineris ir programuotojas Jonas Lekevičius - savo sukurtą žaidimą LOOF, kurį po renginio išbandė dauguma mokyklos mokinių. Programavimo pamokoje moderatoriai kartu su septintų klasių mokiniais sprendė Šimtmečio programavimo valandos užduotis, sukurtas Lietuvos menininkų ir technologų. Labai dėkojame nuostabiems jauniems dėstytojams, kurie puikiai bendravo ir linksmai programavo kartu su jaunimu.

IT mokytoja Jolanta Baronienė

{besps}2018_2019/2018_11_12_programavimo_valanda{/besps}

Kūrybinės dirbtuvės „Pasidaryk pats“

$
0
0

2018 m. lapkričio 14 d. 5b klasės mokiniai ir grupelė septintokų kartu su klasės vadove Jolita Šulskiene ir dailės mokytoja Dalia Puodžiukiene dalyvavo projekto „Neformaliojo vaikų švietimo paslaugų plėtra“ technologijų ir kūrybinių industrijų krypties edukacinėje programoje Kūrybinės dirbtuvės „Pasidaryk pats“. Kūrybinės veiklos vyko Kaune, „Kūrybos kampe 360“.
Pagrindinis šios socialinės iniciatyvos tikslas - darnaus vartojimo kultūros ir aplinkosaugos idėjų sklaida, antrinių žaliavų ir gamybos procese likusių atliekų panaudojimas bei senų nenaudojamų daiktų „prikėlimas“ antram gyvenimui, švaresnės ir sveikesnės aplinkos kūrimas.
Edukacinio užsiėmimo metu mokiniai išklausė paskaitą apie darnaus vartojimo kultūrą, dalyvavo diskusijoje, kodėl turime saugoti gamtą ir būti atsakingais vartotojais. Praktinio užsiėmimo metu vaikai turėjo galimybę kurti ir, apžiūrėję jau pagamintus pavyzdžius, praktiškai išbandė pasirinktą kūrybos būdą. Kiekvienas iš antrinių žaliavų pasigamino atšvaitą, kuris labai pravers esant tamsiam metui. Pabaigoje mokinių grupėje buvo aptariamos galimybės užsiimti technine kūryba namų sąlygomis.
Edukacinio užsiėmimo metu mokiniai turėjo puikią progą suvokti, kad kiekvienas turime stengtis gyventi ekologiškai ir darniai, turime rūpintis savo ir kitų gyventojų sveikata, gyvosios gamtos ir mūsų nuostabios planetos išsaugojimu.

Projekto kuratorė Jolita Šulskienė

Įdarbinome kūrybą STEAM mokymuose

$
0
0

2018 m. lapkričio 5 – 9 d. mokytojos Jolanta Baronienė, Jolita Šulskienė ir Dalia Puodžiukienė dalyvavome STEAM krypties kompetencijų mokytojų mokymuose, kuriuose plačiau susipažinome su STEAM, sužinojome, kaip įdarbinti kūrybą dėstant STEAM dalykus. Skaitmeninių priemonių pagalba matavome garso, pH lygį, temperatūros pokyčius, kėlėme hipotezes ir atlikome tyrimus, stiprinome tiriamosios veiklos kompetenciją, susipažinome su naujovėmis šioje srityje. Lektoriai pristatė įvairias inovacijas robotukus, išmaniąsias bitutes, žaidimus, lavinančius programavimo įgūdžius, papildytos realybės programėles, SMART interaktyvios lentos ir naujos programinės įrangos privalumus. Seminare praktiškai išbandėme naujas mokymo(si) priemones, kūrėme interaktyvias užduotis, testus, konstravome robotus ir juos programavome. Gavome daug naudingos informacijos, kaip mokyklose optimaliai panaudoti Office 365 programinę įrangą, kaip apsaugoti savo duomenis, esančius virtualioje erdvėje.  Labiausiai kūrybą išlaisvinome modeliavimo veiklose: konstravome raketą ir lėktuvą, kurie skrenda bei laivą, kuris plaukia. Džiugu, kad turėjome galimybę pasidalinti gerąja patirtimi su kolegomis iš visos respublikos, užmezgėme bendradarbiavimo ryšius. Kūrybiška, išmani, inovatyvi mokymosi savaitė buvo labai produktyvi, parsivežėme vertingos informacijos, kurią galėsime panaudoti pamokose, neformaliame ugdyme, klasės auklėtojo veikloje bei pasidalinti su kolegomis.

Baronienė, J. Šulskienė, D. Puodžiukienė

{besps}2018_2019/2018_11_5_9_vilnius{/besps}

Viewing all 1461 articles
Browse latest View live